Віталій Свирид: "Я – однолюб"

Категорія: Преса
Його дитинно-чистий, ангельски високий голос упізнаєш одразу. І слухаєш-упиваєшся, не наслухаєшся.

"Однолюб" - одна з улюблених пісень у виконанні Віталія Свирида. Так він назвав і свій ювілейний концерт, що відбудеться 19 лютого в Національному палаці "Україна" з нагоди 30-річчя творчої діяльності.

Знаковий композитор у його співацькій долі - Ганна Гаврилець. Перший аудіоальбом "Моя любове, ти, як Бог" - це більшість пісень на її музику. Вони обом: і співакові, й композитору - принесли популярність. На другому диску - улюблені його пісні: "Але про це не треба говорити", "Ти моя" і звісно ж, "Мольба", - усі на музику Ганни Гаврилець.

Готуючись до першого фестивалю "Червона Рута", просив її: "Напиши для мене щось таке…" Згодом композитор розповіла, як виношували ту "Мольбу" - шукала в душі, в думках мелодію. І музика прийшла, коли пані Ганна господарювала на кухні. Хутко побігла до фортепіано… Згадаймо: "Мо-льба" стала піснею-лауреатом "Червоної Рути", з нею - і Віталій Свирид.
Одразу після фестивалю його запросили до Ужгорода, де місцеве телебачення зняло фільм "Співає Віталій Свирид". Артистом зацікавилося й Українське телебачення, зняло про нього музичний  фільм.

Нині ті стрічки, на жаль, не показують. Добре, що знятий в Ужгороді фільм переписав собі на касету. У нього було багато концертів по колишньому Союзу. Зникав з України на півроку й довше, коли виступав у Франції, де запізнався з тамтешньою фірмою "Круїзи по Європі". А вперше  потрапив на береги Сени, коли разом із гуртом "Українські вечорниці" під керівництвом Володимира Гризлова брав участь у всесвітньому фольклорному фестивалі.

Не знав, що має шанувальників і в зарубіжжі. Француженка Катерина Зрайченко, батьки якої родом із Черкащини, має не тільки велику фонотеку записів Віталія Свирида, а й зібрала, живучи в Парижі, багато його фото, а також відеоматеріалів про пана Віталія. Як згодом з’ясувалося, україн-ський співак зовні дуже схожий на її вже світлої пам’яті батька. Заприятелював із родиною Зрайченків. Коли буває у Франції, вони завжди запрошують до себе.

- У круїзах співав і україн-ський фольклор, і естраду, й пісні англійською, французькою, італій-ською мовами. Помічав, будь-яка група: чи то французи, німці, англійці - люблять слухати українські задушевні пісні, щось нерозгадане є у них, - говорить Віталій Свирид.

Артист часто виступає із концертами в Україні, найбільше  в Київській області.

Одна з пісень, які любить спі-вати, "Моя теплиця" - музика й вірші В’ячеслава Хурсенка. Пригадуєте: "Може, Бог мою теплицю не забуде?.." У Боярці, передмісті Києва, де живе Віталій Свирид, біля його будинку на подвір’ї - справжня теплиця. Вирощує городину. У його домашній бібліотеці - велика добірка спеціальної літератури. Сам збудував у дворі й сауну.

Віталій Олексійович прийняв пропозицію стати викладачем музики та керувати духовим оркестром у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, що в Боярці.

На радість слухачам нині часто звучить голос Віталія Свирида по Національному радіо. Співак має багато шанувальників у різних областях України. Поміж них не тільки власне слухачі, а й автори музики та віршів, які пишуть спеціально для нього.

В ювілейному концерті артиста прозвучить десятків зо два пісень, які об’єднані в три блоки. Від швидких, ритмічних - до ліричних, задушевних. Звучатимуть знані пісні на музику Ганни Гаврилець і авторські - мелодії Віталія Свирида. Будуть прем’єри.

Віталій Свирид заспіває і пісні на вірші поетів Дмитра Павличка, Віктора Герасименка, Наталії Земної, також - поетеси з Чернівців Анни Дущак. Будуть і пісні на музику талановитого композитора з Тернопільщини Ярослава Злонкевича, який уже багато років прикутий до ліжка. Співак листується з ним, іноді навіть обговорюють якусь мелодію по телефону. Чутливий у пісні, артист такий і в житті.

У концерті ювіляра виступатимуть і його друзі по сцені - заслужений артист України акордеоніст Володимир Гризлов, народні артисти Анатолій Матвійчук, Тарас Петриненко, український гурт "Man Saund", з яким кілька років тому гастролював у США. Будуть несподіванки й сюрпризи для слухачів.

Звичайно ж Віталій Свирид заспіває свої коронні пісні - "На долині туман" - слова Василя Діденка, музика Бориса Буєвського, "Але про це не треба говорити" - вірші Ліни Костенко, музика Ганни Гаврилець.

Звучатиме і його "Однолюб" - на вірші Федора Млинченка. Пригадуєте: "Закохався, о як закохався…"

16.02.2006 р.
Ольга Григорівна Сущенко
kakdela.kiev.ua/17687/art/7312
2012 © - Сайт створено студією комп'ютерного дизайну "Агрія"
Валідність HTML та CSS | Вхід